Czy coś się zmieni w praktykach studenckich?

praca biznes spotkanie

Każdy student ma świadomość, że musi zaliczyć określone praktyki studenckie. Stanowią one przygotowanie do przyszłej pracy oraz są początkowymi doświadczeniami branżowymi. Jakie zmiany będą obowiązywały w sposobie ich prowadzenia? Czy rewolucja czeka studentów?

Z ofert pracy wynika, że brakuje specjalistów z pokaźnym stażem pracy, chętnych do realizacji ciekawych zleceń, otwartych i zaradnych. Pomoc powinny stanowić praktyki, które porzucą swój obecny kształt, aby przygotować młodych ludzi na walkę o zatrudnienie.

Według propozycji Ministra każdy kierunek studiów powinien być powiązany z przejściem praktyk i stanowić będą początek ubiegania się o wymarzony tytuł naukowy. Dotychczas tylko wybrane uczelnie wprowadziły do programu nauczania możliwość poszukiwania stanowisk powiązanych z wykształceniem.

Powód przygotowywanych modyfikacji jest prosty. Studenci ciągle mają problemy ze znalezieniem interesującego zatrudnienia. Z tego względu praktyki mają mieć inny wymiar i rozwijać inne obszary osobowe.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!