Czy informować szefa o poszukiwaniu innej pracy?

praca

Nie zawsze praca, która jawiła się jako ciekawa i innowacyjna, okazuje się niezbyt rozwijająca w rzeczywistości. Oprócz zarobków pracownicy łakną bezstresowej atmosfery, samorealizacji i dobrych kontaktów ze współpracownikami. Brak najważniejszych wartości może okazać się powodem szukania lepszego zatrudnienia. Czy warto poinformować o tym swojego pracodawcę?

Zazwyczaj odnalezienie konkretnego ogłoszenia pochłania mnóstwo czasu. Jeśli natomiast uda się znaleźć interesującą propozycję ciężko umówić się później na spotkanie kwalifikacyjne. Zwykle problemem są obecne zobowiązania służbowe.

Poinformowanie szefa o szukaniu innej pracy często interpretowane jest jako ucieczka od złego pracodawcy lub konieczność uzyskiwania wyższych zarobków czy pracy przy bardziej rozwijających projektach. Jest pewnego rodzaju ujmą dla aktualnego pracodawcy i może kończyć współpracę w nieprzyjemnych okolicznościach.

Zdarza się jednak, że zatrudniający dobrze podchodzą do wygórowanych planów swoich pracowników, dają dzień wolny w pracy (w celu odbycia spotkania rekrutacyjnego) oraz nie przeszkadzają w spełnianiu marzeń zawodowych. Jeśli pracownik był istotnym filarem firmy może uzyskać propozycję podwyżki pod warunkiem zaniechania poszukiwań.

Trzeba pamiętać, że znalezienie lepszego stanowiska nie zamyka współpracy. Zwykle czas wypowiedzenia umowy o pracę trwa kilka miesięcy i trzeba poczekać.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!