Czy trudno znaleźć posadę po wakacjach?

praca szukanie

Wakacje to czas, gdy wiele osób szuka wolnego od rutynowych powinności zawodowych. Urlopy planuje się dużo wcześniej, aby spełniać swoje plany wyjazdowe zgodnie z założeniami. Jednak osoby zatrudnione na umowę zlecenie zazwyczaj rezygnują z zatrudnienia, aby skorzystać z ciepłych miesięcy. Czy po upływie wakacji trudniej o interesujące miejsce pracy?

Zwykle miesiące letnie wiążą się z ogromną rotacją podwładnych, zmianami etatowymi, awansami lub zwolnieniami. Zjawisko to jest obecne głównie w dużych miastach, gdzie mieszka wielu studentów lub uczniów.

W teorii w czasie wakacyjnym szybciej można znaleźć zatrudnienie niż w innych miesiącach. Jednak zazwyczaj są to zajęcia dorywcze, które nie dają długotrwałej pracy i stałych zarobków. Dla osób, które nie potrzebują wieloletniej współpracy i zobowiązujących umów to świetny czas na wybranie pracodawcy.

Kłopot może zrodzić się z początkiem września, kiedy rynek pracy stabilizuje się, a firmy posiadają całą kadrę. Nie może to być przeszkodą dla osób szukających pracy, bowiem są przedsiębiorstwa, które prowadzą nabór ciągle i poszukują doświadczonych pracowników przez 12 miesięcy.

Podsumowując, ilość ogłoszeń znacznie spada po okresie urlopowym. Nie można jednak traktować tej tendencji jako brak szansy na korzystne stanowisko i w dalszym ciągu poszukiwać interesującej oferty zatrudnienia.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!