Czy Unia Europejska wspiera osoby zwolnione z pracy?

biznes-praca

Nadal nieprzemijający kryzys ekonomiczny w dużej mierze ma wpływ na zatrudnienie. Stanowiska tracą osoby rzetelne, doświadczone i ważne dla firmy. Dlatego z życzliwością przychodzi Unia Europejska, która chce ratować zwolnionych pracowników. W jaki sposób ratuje osoby pozbawione pracy? Czy rzeczywiście są to efektywne i potrzebne czynności?

Na wstępie warto powiedzieć, że zazwyczaj wybawienie przekazywane jest do byłych podwładnych w dużych korporacjach, które zatrudniały co najmniej 500 pracowników. Oznacza to, że Unia Europejska widzi masowe zabieranie posad w okresie 4 lub 9 miesięcy.

Sporadycznie pomoc rozdzielana jest w niewielkich przedsiębiorstwach, ale pod warunkiem, że decyzja miała katastrofalny wpływ na osłabienie gospodarki małego miasta. Najpierw jednak przypadek jest dokładnie analizowany, aby ocenić wielkość strat.

Wielokrotnie zwolnieni pracownicy mogą liczyć na darmową pomoc doradcy zawodowego, pośrednictwa pracy, dostęp do darmowych kursów, świadczenia finansowe, zaplecze socjalne, pomoc w rozkręceniu własnego działalności oraz inne wparcie, w zależności od potrzeb.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!