Czym zajmuje się wolontariusz międzynarodowy?

pomoc

Uczestnictwo w wolontariacie ma miejsce wtedy, gdy ktoś decyduje się na pracę i dowolną pomoc dobrowolnie oraz bez otrzymywania pensji. Zwykle jest to działanie w organizacjach charytatywnych lub ochrona osób potrzebujących. Powstaje wiele miejsc, które z chęcią skorzystają z pomocy wolontariusza, także za granicą. Czym charakteryzuje się wolontariat międzynarodowy?

Ogólnie rzecz biorąc metoda pozyskiwania wolontariuszy na terenie Europy jest taka sama. Oznacza to, że Polacy za granicą, jak i cudzoziemcy w Polsce, otaczani są identycznymi przepisami.

Są natomiast niewielkie różnice, które powinny być przestrzegane. Przede wszystkim trzeba podpisać umowę wolontariacką, żeby wszystko działało w zgodzie z prawem. Po upływie miesiąca ważny będzie zakup ubezpieczenia.

Dużym atutem jest fakt, że wolontariusz nie musi posiadać wykształcenia i odpowiednich kwalifikacji do wykonywania najważniejszych czynności. Oczywiście, gdy wybrane stanowisko wymaga konkretnej wiedzy należy przedstawić świadectwa potwierdzające ukończone kursy lub szkolenia.

Każdy, kto chce zostać wolontariuszem poza Polską, musi wcześniej sprawdzić środowisko swojego zatrudnienia. Często notuje się oszustwa oraz wyzysk nieświadomych wolontariuszy.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!