Depilacja laserowa

salonikkosmetyczny

Poprzez zabieg depilacji laserowej będzie można doprowadzić do zniszczenia samego włosa jak i też jego cebulki. Dzięki temu można oczekiwać, że ten wykonany zabieg będzie się charakteryzował świetną efektywnością i depilacja będzie skuteczna. Światło lasera będzie pochłaniane przez barwnik, który znajduje się w strukturze włosa a więc melaninę. Tam będzie się zamieniać w ciepło i na termicznym działaniu doprowadzi do zniszczenia włosa i jego cebulki. Skora, która otacza włosy zawiera mniej barwnik i dzięki temu nie będzie trzeba się obawiać, że może dojść do jej poparzenia w wyniki depilacji laserowej.

Kiedy taki zabieg wykonywać?
Podstawowe wskazanie do tego, by realizować taki zabieg to kosmetyczne względy i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia ze wszystkich obszarów na ciele. Miedzy innymi twarz, uda, łydki, pachy, ale również pośladki, pachwiny oraz okolice bikini.

Kiedy nie można wykonywać zabiegu?
Podstawowe przeciwskazanie do tego zabiegu to oczywiście opalenizna. Im ciemniejsza będzie skóra tym ten zabieg będzie mniej efektywny. Nie powinno się przednim stosować również na około cztery tygodnie kremów samoopalających. Oprócz tego są także inne przeciwwskazania, na które trzeba zwracać uwagę i będą to między innymi choroby skóry, przerwanie ciągłości naskórka., ciąża, okres karmienia piersią, epilepsja, rozrusznik serca, terapia witaminą A, zioła oraz leki fotouczulające.

Przygotowanie do takiego zabiegu
Jeśli ktoś jest zdecydowany na zabieg epilacji powinien przez cztery tygodnie wcześniej unikać innych metod depilacji, które zmierzają do usuwania włosów wraz z cebulkami między innymi stosowanie wosków czy depilatora nie będzie wskazane. Dzień przed zabiegiem należy ogolić to miejsce, które poddawane będzie epilacji.

Jak zachowywać się po zabiegu?
Skora po takim zabiegu może być zaczerwieniona, jednak rumień będzie znikał po kilku godzinach. Taki obszar, na którym wykonany był zabieg powinno się także chronić przed promieniowaniem UV i stosować silny krem z filtrem. Nie można również drażnić skóry, dlatego unikać trzeba nagrzewania obszaru nie korzystamy więc z solarium czy sauny.

Wykonanie takiego zabiegu sprawia, że będzie można usunąć niechciane włoski praktycznie na zawsze. Specjaliści zalecają nam jednak stosowanie zabiegów utrwalających co około dwa lata. Laser używany do zabiegu działać będzie wyłącznie na włosy w fazie wzrostu. Dlatego nie da się w ciągu jednego zabiegu usunąć wszystkich włosów. Trzeba będzie powtarzać taki zabieg co kilka tygodni. Najczęściej wystarczy od 3 do 6 zabiegów. Odstępy oraz ich ilość to cecha, która będzie indywidualnie dopasowana do każdego pacjenta. Wszystko zależne jest od rodzaju włosa, grubości czy koloru.

Depilacja laserowa najlepszym wyborem
Trzeba zauważyć, że praktycznie każda kobieta marzy o pięknym, gładkim ciele pozbawionym niechcianych, nieestetycznych włosków. Natura jednak tak nas stworzyła, że mamy te włoski praktycznie na całym ciele w formie delikatnego meszku. Gdy są mocniejsze, będą bardziej widoczne i stają się zmorą dla kobiet. Wtedy właśnie wyjściem staje się depilacja laserowa.

Więcej informacji znajdziesz na: intrigo.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!