Ekologiczny dom – skuteczna izolacja

spacecon

Coraz większą wagę przykłada się dziś do budownictwa, które pozwala na zaoszczędzenie energii. Dotyczy to nie tylko prądu, ale także energii cieplnej, szczególnie istotnej w zimnych okresach roku. Odpowiednia izolacja ma niebagatelne znaczenie dla środowiska naturalnego, które jest przeciążone stałą emisją gazów cieplarnianych do atmosfery. Dlatego też dąży się do zmniejszenia ich emisji, a także do mniejszego zużycia paliw grzewczych, takich jak węgiel czy olej opałowy. Jeśli ta sama ilość energii ogrzewa dom skuteczniej i dłużej, nie ma potrzeby intensywniejszego dogrzewania. Najpierw jednak trzeba przemyśleć kwestię izolacji, najlepiej już na etapie budowy lub generalnego remontu budynku.

[Izolacja natryskowa pianą PUR]

Siłą tej metody jest głównie możliwość wytworzenia dużej adhezji. Piana jest nakładana metodą natryskową bezpośrednio na powierzchnię, którą będzie docelowo izolowała. Niezbyt gruba, choć bardzo wytrzymała warstwa zastyga, ściśle przylegając do nawet niezbyt równej ściany czy podłogi. Dzięki temu doskonale uszczelnia budynek. Tworzy także jednolitą warstwę, co jest szczególnie istotne przy izolowaniu – nie powstają dzięki temu mostki cieplne, którymi mogłoby się przedostawać powietrze, powodując straty ciepła. Piana PUR to izolacja bez łączeń, szczelin i spoiw. Co więcej, tworzy ona dodatkową warstwę wzmacniającą mechaniczną wytrzymałość domu oraz chroniącą go przed intensywnym działaniem promieniowania UV.

[Zalety technologii PUR]

Piana PUR jest cieńsza niż jakikolwiek styropian – warstwa cieńsza o połowę pozwala na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniach.

Brak mostków cieplnych dzięki ścisłemu przyleganiu jednolitej warstwy, bez łączeń i spoiw.

Izolacja nie tylko cieplna, ale i wodna (także przed osiadaniem i skraplaniem pary).

Ochrona przed hałasem.

Wytrzymałość na lata i odporność na wiele powszechnie stosowanych rozpuszczalników.

[Oszczędność pieniędzy]

Zastosowanie nowoczesnych metod izolacji to nie tylko ulga dla środowiska naturalnego. To także wymierna korzyść dla portfela. Zasada jest bardzo prosta – lepsza izolacja sprawia, że ciepło nie wydostaje się tak łatwo na zewnątrz, a co za tym idzie, temperatura panująca w domu jest komfortowa. Nie zachodzi więc potrzeba stałego dostarczania energii i zwiększania ogrzewania. Nawet przy silnych mrozach zużycie opału jest mniejsze, niż kiedykolwiek – koszt wykonania izolacji zwraca się z nawiązką już po pierwszych sezonach grzewczych. Warto więc rozważyć różne możliwości i rozważnie wybrać sposób wykonania izolacji domu.

Inni odwiedzili również: spacecon.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!