Fryzjer damski a fryzjer męski

pasjafryzjerstwa

Ostatnio nastąpił duży rozwój branży fryzjerskiej. Widać to chociażby po rodzajach salonów, które powstają. Są tradycyjne, obsługujące i mężczyzn, i kobiety, ale powstają nowe – wyspecjalizowane w usługach typowo damskich albo typowo męskich. Odnosi się to do konkretnych fryzur oraz innych usług, które proponuje się danej płci w poszczególnych salonach. Nieco więcej o nich znajduje się w artykule poniżej.

  1. Usługi dla kobiety

Wszystkie kobiety pragną wyglądać pięknie i to sprawa bezsporna. Fryzury stanowią dla nich jedną z istotniejszych kwestii, dlatego tak dużo czasu spędzają na fotelach fryzjerskich. Wpływa to bezpośrednio na zakres usług, świadczonych dla kobiet w poszczególnych salonach. Panie, znając możliwości, mogą przebierać wśród wielu rodzajów strzyżenia, farbowania, modelowania, mogą też liczyć na kuracje odnawiające i mnóstwo innych rzeczy. Aby móc oferować swoim klientkom takie rzeczy, trzeba posiadać odpowiedni asortyment, który wspomoże wykonywanie stylizacji każdego typu. Tylko dzięki niemu można uzyskać odpowiedni, pożądany rezultat. Nie tylko zresztą forma fryzury jest istotna, kobiety skupiają się też na zdrowiu swoich włosów. Fryzjerzy muszą umieć zaproponować im coś, co dobrze wpłynie na zdrowie i piękny wygląd włosów. I tutaj pojawia się temat producentów, którzy oferują swoje preparaty do pielęgnacji włosów. Często okazuje się, że nie są one zbyt dobrej jakości i nie dają właściwych efektów, mimo że producent o tym zapewnia. Fryzjer damski musi być wyposażony w takie narzędzia i preparaty jak: prostownica, suszarka, lokówka, grzebienie (różne, pasujące od stylizacji), szczotki, przyrządy do utrwalania fryzur, nożyczki do cięć, drobiazgi: spinki, gumki, wałki, wsuwki, także preparaty: odżywki, szampony, rozpylacze, spraye, nabłyszczacze.

Powyżej znajduje się oczywiście ogólna lista potrzebnych akcesoriów. Tak naprawdę jest ich dużo więcej i powinny znajdować się w każdym profesjonalnym zakładzie fryzjerskim dla pań.

  1. Usługi dla mężczyzny

Także w przypadku mężczyzn znacząco zwiększyła się ilość proponowanych w salonach usług. Dawniej panowie nie mieli takich wymagań, jak teraz. Ponieważ dbają o siebie w większym stopniu niż to było dawniej, to doskonale zdają sobie sprawę z tego, czego mogą oczekiwać od profesjonalnego fryzjera. Zdarza się, że pojawiają się w salonach częściej niż niektóre kobiety. Dawniej wystarczyło ściąć włosy maszynką na długość kilku milimetrów. Dziś propozycji jest więcej. Można przebierać we fryzurach – nawet takich, które wymagają dużego zaangażowania fryzjera i wielu preparatów. Tak więc chodzi o: modelowanie i strzyżenie brody, wzorki na bokach głowy, golenie, maskowanie siwych włosów, farbowanie. Można pokusić się o stwierdzenie, że w salonach męskich jest niemal tyle samo rodzajów usług ile w salonach damskich.

Jeśli fryzjer chce uchodzić za profesjonalnego i na wysokim poziomie, to musi mieć salon wyposażony w różnego rodzaju asortyment do układania włosów. Będą to takie narzędzia jak: maszynki do strzyżenia, brzytwy do golenia brody, nożyczki do tworzenia różnego rodzaju fryzur, różnorodne grzebienie odpowiednie do każdego rodzaju fryzury, preparaty i narzędzia do farbowania włosów, środki do upiększania włosów.

W niektórych salonach fryzjerskich jest możliwość skorzystania także z innych usług pod warunkiem, że znajduje się tam też studio kosmetyczne. Można w nim zadbać o całe męskie ciało.

Branża fryzjerska się rozwinęła i wciąż się rozwija. Wydaje się, że tak już pozostanie, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto zechce elegancko wyglądać. W tym względzie zmienił się także męski punkt widzenia.

Inni odwiedzili również stronę: pasjafryzjerstwa.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!