Internetowe zwolnienie od lekarza – czy to możliwe?

lekarz

Rozpowszechnienie internetu miało ogromny wpływ na codzienne życie każdego człowieka. Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez skorzystania z sieci, inni chcą zajrzeć parę razy w tygodniu. Jest tak dlatego, ponieważ internet zapewnia mnóstwo potrzebnych wiadomości oraz ułatwia życie. Jak pokazuje praktyka jest pomocny również w czasie wyjaśniania spraw administracyjnych. Czy wypisanie zwolnienia lekarskiego w sieci to niedaleka przyszłość?

Okazuje się, że działania dotyczące wprowadzenia mobilnych zwolnień dobiegają końca i od początku przyszłego roku wejdą w życie. To duże ułatwienie dla wszystkich, ponieważ pogląd dokumentu będzie natychmiastowy.

Korzyść osiągnie przede wszystkim zatrudniony, ponieważ nie będzie zmuszony do dostarczania zwolnienia pracodawcy. To pomysłowe rozwiązanie również dla pracodawcy, bowiem przestanie wysyłać kserokopie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednocześnie zysk osiągnie sam ZUS i monitoring oraz sprawdzenie wiarygodności zajmie kilka chwil.

E-zaświadczenia z pewnością ułatwią życie, zmniejszą ilość formalności oraz archiwizację. Mniej ucieszą się ci, którzy wykorzystywali obecny system i zwlekali z przedstawieniem zwolnienia.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!