Jak przebiega staż unijny?

praca zatrudnienie

Problemy ze znalezieniem stanowiska dotyczą większości młodych osób. Nawet ukończenie dobrych studiów nie gwarantuje atrakcyjnej i stałej pracy. Na ratunek przychodzą staże unijne. Czym się charakteryzują? W jaki sposób są organizowane?

Jednym z podstawowych celów Unii Europejskiej jest aktywowanie początkujących pracowników oraz bezrobotnych absolwentów szkół wyższych. W związku z tym zdecydowano o prowadzeniu staży, które wzbogacają kwalifikacje, zapewnią wynagrodzenie oraz rozpoczynają rozwój kariery zawodowej.

Aby uczestniczyć w projekcie trzeba spełnić kilka istotnych warunków. Po pierwsze przystąpić do rekrutacji i przedstawić wszystkie dokumenty. to dyplom ukończenia studiów, szkoleń, praktyk oraz wolontariat lub członkostwo w kołach naukowych.

Ze względu na to, że staże organizowane są systematycznie może z nich skorzystać wiele osób. Poza tym proponują zatrudnienie w różnych branżach, dlatego kuszą zainteresowanych. Warto pomyśleć o stażach z UE, szczególnie, gdy na horyzoncie nie ma ambitnej oferty i satysfakcjonujących zarobków.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!