Jak zatrudniający odbiera rozmowę kwalifikacyjną?

rozmowa kwalifikacyjn

Procedura rekrutacyjna to bardzo stresujący czas dla aplikującego, ale także pracodawcy. Poszukiwania sumiennego i zaufanego pracownika naprawdę trudne. Aby zatrudnić wykształconego i doświadczonego specjalisty trzeba przeprowadzać rozmowę nawet kilkakrotnie. Jak cała procedura wygląda z perspektywy zatrudniającego?

Dla części firm, oprócz wyszkolenia merytorycznego, liczy się charakter i osobowość. Poszukiwana jest otwartość, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, umiejętność pracy w grupie, sumienne podejście do powierzanych obowiązków, elokwencja i pomysłowość.

Można stwierdzić, że rozmowa kwalifikacyjna bada poziom stresu, sens wypowiedzi oraz cechy, które będą pomocne w codziennej pracy. Zatem, żeby osiągnąć sukces w czasie rekrutacji, należy zapomnieć o stresie i spróbować przestawić swoje prawdziwe oblicze. To jedyna metoda na zapunktowanie i mniejsze ryzyko, że zdobyta praca nie będzie satysfakcjonująca.

Reasumując, oprócz kwestii formalnych i zwyczajowych warunków zatrudnienia, przełożony próbuje wyszukać osoby, które budzą dobre skojarzenia i są nadzieją na przyszłość.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!