Jak znaleźć pracę przez portal społecznościowy?

internet2

W ostatnich latach media społecznościowe zdobyły całe mnóstwo wiernych fanów. Służą nie tylko do komunikacji z rodziną i przyjaciółmi, ale również jako narzędzie porozumienia z potencjalnym pracodawcą. Czy zatrudnienie można uzyskać również w taki sposób?

Nie jest tajemnicą, że obecnie każdy chce pracować dla dobrego i rzetelnego pracodawcy. Proces poszukiwania rozpoczyna się od pozyskania danych dotyczących wybranej firmy oraz oglądania profilu na portalach społecznościowych.

Często można uzyskać całe mnóstwo interesujących i przydatnych informacji, które nie są dostępne w sieci. Wielokrotnie opinie pozostawiają dotychczasowi i obecni pracownicy oraz konsumenci i kontrahenci.

Jest naprawdę wiele osób ośmielonych spontanicznymi treściami, luźnymi kampaniami reklamowymi decyduje się na wysłanie swojego CV oraz życiorysu. Najczęściej odpowiedzi przysyłane są bardzo szybko, a sama rekrutacja rozpoczyna się za pośrednictwem internetu.

To wspaniały sposób na rozpoczęcie znajomości z niedoszłym kierownikiem lub oswojenie się z regulaminem zatrudnienia. Wiadomo, że skrzynki elektroniczne nie są odświeżane tak często jak te, na portalach społecznościowych. Z całą pewnością warto znać umiar, gdyż desperackie kroki mogą zadziałać negatywnie.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!