Jaki jest efektywny sposób na oszczędzanie?

shutterstock_93892222

Każda osoba, której udało się zebrać przez lata ciężkiej pracy znaczny kapitał, będzie musiała zmierzyć się z problemem oszczędzania. Jeśli nie zajmujemy się zawodowo inwestowaniem kapitału, zazwyczaj z braku specjalistycznej wiedzy, będziemy chcieli skorzystać z bezpiecznych metod, które gwarantują dobry zysk.

Na tę potrzebę odpowiadają lokaty bankowe, stworzone dla osób, które nie mają czasu na zgłębianie tajników inwestowania np. w akcje na giełdzie. Głównym walorem lokat jest bezpieczeństwo powierzonego kapitału oraz dobry lub nawet bardzo dobry zysk w zależności na jaką ofertę banku się zdecydujemy. W takim razie jakie są aktualnie najlepsze oferty lokat bankowych na rynku?

Idea Bank, który do tej pory był kojarzony ze świetną ofertą dla nowych przedsiębiorców, aktualnie ma też jedną z najlepszych ofert dotyczącej lokat. Na lokatę musimy wpłacić minimalnie 1000 zł na okres 3 miesięcy. Całą operację możemy przeprowadzić poprzez stronę internetową banku. Nasz kapitał w Idea Banku będzie oprocentowany na 4% w skali roku.

Trochę słabszą ofertę proponuje swoim potencjalnym konsumentom Getin Bank. Pieniądze wpłacone na lokatę będą oprocentowane w wysokości 3,5% w skali roku. Minimalna kwota jaką będziemy musieli wpłacić to 500 zł, natomiast maksymalna to 10 000 zł. Getin Bank także ma możliwość założenia lokaty drogą wirtualną, a kolejną zaletą jest możliwość wycofania pieniędzy w każdej chwili wraz z naliczonymi odsetkami.

Warto także zwrócić uwagę na ofertę baku BGŻ Optima, która oferuje oprocentowanie wynoszące 3,2% w skali roku, na minimalny okres 3 miesięcy. Tak jak w poprzednich ofertach możemy wszystkie formalności złożyć przez Internet. Niewątpliwym atutem oferty jest możliwość wycofania pieniędzy z lokaty, kiedy będziemy mieli na to ochotę wraz z naliczonymi odsetkami.

Oszczędzanie pieniędzy poprzez lokatę jest w tym momencie najbardziej korzystną dla konsumenta możliwością pomnożenia kapitału w bezpieczny sposób. Istnieje bardzo dużo możliwości zainwestowania pieniędzy, jednak większość z nich obarczona jest wysokim ryzykiem bezpowrotnego utracenia kapitału. Lepiej nie ryzykować i postawić na lokatę, która gwarantuje zysk milionom ludzi na całym świecie. Więcej o bezpiecznych formach oszczędzania dowiesz się na tym blogu.
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!