Kadry i płace, czyli jak szybko i łatwo rozliczać pracowników

Jeśli jesteś przedsiębiorcą zatrudniającym jedną lub kilka osób, z pewnością wiesz, ilu formalności wymaga prowadzenie rejestru kadr i płac. Okazuje się jednak, że można to sobie ułatwić, korzystając z aplikacji online od wFirmapl. Zobacz, dlaczego warto i jak to działa!

Dlaczego warto rozliczać pracowników online?

Od 2019 roku masz możliwość prowadzenia akt osobowych pracowników jedynie w formie elektronicznej. Możesz więc śmiało zrezygnować z teczek, które nie tylko zajmują sporo miejsca, lecz również sporo zachodu przy przygotowywaniu i późniejszym zabezpieczaniu. Dlaczego warto zdecydować się na kadry i płace online – https://wfirma.pl/poznaj-serwis/kadry-i-place?

  • wygoda – nie musisz inwestować w szafki, które szybko zapełnią się papierami, a ze swoich dokumentów będziesz mógł korzystać z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy Ci tylko komputer z dostępem do Internetu;
  • bezpieczeństwo – wbrew pozorom, trzymanie dokumentów w chmurze może być bezpieczniejsze niż w biurze, do którego ma dostęp wiele osób;
  • trwałość – nie sposób nie zgodzić się z tym, że papier łatwo zniszczyć. Dokumenty przechowywane w chmurze będą do Twojej dyspozycji niezależnie od „małych katastrof” w biurze – i znikną dopiero wtedy, gdy je celowo usuniesz.

Kadry i płace online w wFirma.pl – przegląd najważniejszych funkcji

Kadry i płace online od wFirma.pl zapewniają cały szereg funkcji, które pomogą Ci w sprawnym zarządzaniu danymi osobowymi pracowników. Do tych najważniejszych warto zaliczyć:

  • integrację z eZUS – pozwoli Ci to szybko wygenerować deklarację i wysłać ją prosto do ZUSu, bez podpisu kwalifikowanego;
  • e-akta osobowe – będziesz mieć wszystko w jednym miejscu, co z pewnością ułatwi ich archiwizację;
  • deklaracje roczne – korzystając z platformy nie tylko wygenerujesz odpowiedni formularz, lecz również od razu wyślesz go do właściwego Urzędu Skarbowego.

Kadry i płace online a RODO

Czy przechowywanie danych osobowych w chmurze to rozwiązanie zgodne z Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych 2016/679, czyli tzw. RODO? Okazuje się, że tak, a wszystko o ze względu na podwyższony poziom zabezpieczeń wFirma.pl. Logowanie do systemu przebiega bowiem dwuetapowo:

  • najpierw wpisujesz wybrane przez Ciebie hasło,
  • a następnie potwierdzasz je jednorazowym kodem autoryzacyjnym z aplikacji mobilnej. Aby go otrzymać, musisz ją najpierw pobrać, zainstalować i zeskanować kod QR – właśnie w ten sposób są generowane nowe kody do logowania.

Jak widać, Twoje dane są zupełnie bezpieczne. Możesz z nich korzystać samodzielnie lub też nadawać dostępy poszczególnym pracownikom.
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!