Kiedy należy pomyśleć o job sharirngu?

praca

Trudności ze znalezieniem posady trwa już kilka lat. Wielu bezrobotnych poszukuje nowych metod zdobywania zatrudnienia i próbuje korzystać z dostępnych i darmowych narzędzi. Wśród nich wskazać trzeba job sharing. Czy naprawdę pomaga uzyskać stanowisko pracy? Kto musi z tego skorzystać?

Na wstępie należy wyjaśnić, że job sharing przybył do Polski z USA, gdzie zdobył masę zwolenników, a sama idea spopularyzowana w krajach europejskich i na całym świecie. Jest idealnym rozwiązaniem dla młodych pracowników, studentów lub osób, które nie mogą pracować na cały etat.

Job sharing to nic innego jak podzielenie jednego etatu na dwóch lub trzech pracowników. Innymi słowy podwładni wykonują naprzemiennie takie same obowiązki, ale w mniejszym wymiarze czasowym. Dlatego też cały etat dzielony jest np. na dwie części i tym sposobem dwie przyjęte osoby pracują po 80 godzin miesięcznie.

Z pewnością pensja jest adekwatna do ilości przepracowanych godzin oraz wypełnionych zobowiązań. Podwładni zazwyczaj zawierają umowy tymczasowe, sporadycznie pracodawca proponuje umowę o pracę na czas nieokreślony.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!