Kiedy pracodawca dofinansuje kupno okularów?

okulary

Każdy pracownik, który zawarł umowę o pracę ma prawo do dodatkowych świadczeń i programu socjalnego proponowanego przez pracodawcę. Oprócz profesjonalnej opieki medycznej, urlopów i płatnych dni chorobowych zatrudniony może ubiegać się o uzyskanie dofinansowania na okularów. Na jakich zasadach to działa? W jaki sposób otrzymać pieniądze?

Przepis dotyczący zwrotu pieniędzy za zakup okularów lub soczewek powstał 3 lata temu i został zaakceptowany przez Ministra Finansów. Z pewnością nie należy się wszystkim czynnym zawodowo pracowników. Jest przeznaczony tylko dla niewielkiej grupy, która spełnia zalecenia ustawowe.

Chodzi przede wszystkim o osoby, które swoje obowiązki realizują bezpośrednio przy ekranie komputera i narażają oczy na dyskomfort i wady. Podstawą starania się o dofinansowanie jest przeprowadzenie badania okulistycznego, które wykaże jakieś nieprawidłowości.

W zgodzie z prawem pracodawca może ustalić, do jakiej sumy zapłaci za okularów (np. 300 zł). Pozostałą część będzie musiał dołożyć sam zainteresowany.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!