Kosmetyki mineralne – jak wykonać makijaż kosmetykami mineralnymi?

nataliastachura

Kosmetyki mineralne chętnie kupowane są przez kobiety, które mają cerę wrażliwą i są skłonne do alergii, ponieważ są one naturalne, delikatne i nie będą powodować uczuleń. Dobrze jednak będzie pamiętać, że kosmetyki takie nakłada się w inny sposób. Mineralne kosmetyki budzą coraz większe zainteresowanie, ponieważ nie będą powodować alergii i dobrze wpływają na naszą cerę. Makijaż mineralny wygląda tak samo dobrze jak tradycyjny.

Makijaż kosmetykami mineralnymi – od czego zacząć?

Kosmetyki mineralne charakteryzują się sypką konsystencją i dlatego łatwiej się osypują, a ich aplikacja będzie wymagać większej sprawności. Jedną z najważniejszych zasad nakładania tych produktów będzie to, że nie wkładamy pędzla do słoiczka z kosmetykiem. Odrobinę proszku wsypuje się do nakrętki i pędzlem nabiera się produkt. Nadmiar należy strzepnąć. Inaczej będą zostawać smugi na twarzy. Dlatego lepiej kilka razy to wykonać niż nałożyć zbyt dużo.

Drugim argumentem przemawiającym za nakładaniem kosmetyków będzie fakt, że nadmiar proszku na twarzy będzie powodował efekt maski. Zaleca się wsypywanie do nakrętki rzeczywiście niewielkiej ilości proszku, ponieważ takie kosmetyki mają wyjątkową wydajność. Zdecydowanie lepiej nałożyć kilka cienkich warstw niż jedną grubą. Stopniowe zmienianie kolorytu twarzy sprawi, że sami zdecydujemy kiedy przestać.

Makijaż kosmetykami mineralnymi – jak nakładać podkład mineralny?

Podkład mineralny różni się konsystencją od tradycyjnego odpowiednika. Będzie sypki, ma lekką formułę i dzięki temu nie powoduje zatykania porów. Zanim zabierzemy się do aplikacji podkładu mineralnego należy wybierać dobry pędzel. Poleca się flat top oraz kabuki w zależności od tego jaki efekt będziemy chcieli wypracować. Zbite i gęste włosie pierwsze z nich gwarantuje nam krycie mocniejsze niż mniej zwartego pędzla kabuki. Osoby, które mają szczególnie delikatną cerę właśnie powinny decydować się na kabuki, pędzel, który jest miękki i delikatny ale wykonany z włosia syntetycznego. Nakładanie pudru mineralnego jest nieco inne niż tradycyjnych kosmetyków. Przed nałożeniem podkładu należy nawilżyć twarz kremem i poczekać aż będzie się wchłaniał. Jeśli ktoś ma cerę, która się przetłuszcza albo chce mieć matowy efekt przez cały dzień można nakładać transparentny puder. Podkład nie powinien być sypany na twarz, ale wcierany w nią przez okrężne ruchy, ponieważ w ten sposób przyklei się do kremu, który wcześniej będzie nałożony. Nakłada się ten kosmetyk od policzków ku brzegom twarzy.

 

Polecamy serwis: nataliastachura.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!