Kto powinien posiadać firmę leasingową?

pytanie1

Aktualnie ciężko wskazać ciekawy i dochodowy pomysł na biznes. Z tego względu trzeba pomyśleć nad nieustającą rentownością i zainteresowaniem wśród konsumentów. Jednym z interesujących pomysłów jest własna firma leasingowa. Czy w rzeczywistości może przynieść sukces i pożądane przychody?

Na wstępie warto wyjaśnić, jaki leasing będzie bardziej opłacalny. Z pewnością w niewielkich miastach usytuowanych w pobliżu terenów wiejskich warto leasingować sprzęty rolnicze i przyrządy pomocnicze. Natomiast w większych miastach samochody (również te drogie i ekskluzywne). W strategicznych punktach w Polsce można zastanowić się nad leasingiem pojazdów ciężarowych, do przewozów międzynarodowego.

Bez wątpienia jest to biznes dla osób dobrze sytuowanych, które mają kapitał początkowy lub sporadycznie leasingowane początkowo sprzęty. Oczywiście można wnioskować o współfinansowanie z UE lub urzędów pracy, ale nie będą to wielkie kwoty.

Wedle analiz i badań rynku firmy leasingowe działają pomyślnie. Ciągle pozyskują nowych klientów i osiągają wysokie przychody. Dzieje się tak dlatego, że ludzi nie stać na nieużywane urządzenia i samochody. Wolą płatność w ratach za korzystanie niż zaciągać kolejną pożyczkę.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!