Mezoterapia igłowa

youngpeople

Bez wątpienia mezoterapia igłowa to jeden z tych zabiegów, które najchętniej wybierane są przez pacjentki z zakresu medycyny estetycznej. Po raz pierwszy taki zabieg wykonany został w roku 1952. W tamtym czasie miał on na celu doprowadzenie do tego, że poprawi się słuch pacjenta niedosłyszącego. Kolejne lata to okres, gdy mezoterapia była stosowana między innymi jako sposób na leczenie migreny, ale również łagodzenie bóli spowodowanych przez żylaki kończyn dolnych. Jednak najwięcej wydarzyło się w latach 70-tych minionego wieku, gdy zobaczono, że w zakresie medycyny estetycznej mezoterapia może dawać wiele możliwości i dlatego taki zabieg zaczęto stosować w gabinetach specjalistów od medycyny estetycznej. Obecnie przede wszystkim może kojarzyć się z poprawą wyglądu skóry twarzy i całego ciała.

Jakie są wskazania do zabiegu?
Przede wszystkim podstawowe wskazanie do wykonania takiego zabiegu to skóra sucha, która będzie wymagać zastosowania głębokiego nawilżenie oraz odżywienia. Dodatkowo ze względu na wszechstronny charakter mezoterapia będzie wykorzystywana również w zakresie profilaktyki przeciwzmarszczkowej, zapobieganiu nadmiernej utraty włosów czy też przy leczeniu łysienia plackowatego. Będzie się polecać ten zabieg również dla kobiet, które muszą zmagać się z cellulitem oraz rozstępami.

Przeciwskazania do zabiegu
Wielką zaletą będzie to, że mezoterapia jest to jeden z bezpieczniejszych zabiegów jakim możemy się poddać w zakresie medycyny estetyczne. Jest to zabieg bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów a ryzyko ewentualnych powikłań jest zminimalizowane. Tak jak w przypadku każdego zabiegu będzie trzeba wymienić przynajmniej kilka najważniejszych przeciwskazań do stosowania mezoteraii. Będzie to między innymi ciąża i okres karmienia piersią, aktywna opryszczka, choroba nowotworowa, miejscowe stany zapalne, alergia na składniki koktajlu stosowanego przy mezoterapii.

Jak przebiega zabieg?
Tak jak podaje nam nazwa tego zabiegu jest on realizowany przy pomocy cieniutkiej igły. Dlatego właśnie ten zabieg może być realizowany wyłącznie przez lekarza. W zależności od tego jak dokładnie ma przebiegać zabieg i czego będzie dotyczyć dopiera się odpowiedni preparat, którym może mieć zróżnicowany skład. Będzie tam między innymi kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, mikroelementy. Dokonuje się śródskórnych iniekcji, które będą doprowadzać aktywne składniki do głębi skóry. Nakłucia praktycznie są nieodczuwalne, jeśli jednak pacjentka jest mało odporna na ból może być nałożone znieczulenie. Po dokonaniu nakłuć będzie wprowadzać się środki pod skórę i dalej wykonuje delikatny masaż, by mogły się one dobrze rozprowadzić. Po zabiegu pacjent musi powstrzymać się przed opalaniem, chodzeniem na basen czy do sauny. Co bardzo ważne taki zabieg przynosi swietne efekty. Trzeba jednak pamiętać, że musi być on powtarzany co jakiś czas, by te efekty utrzymywać. W fazie terapeutycznej wykonuje się go co kilka tygodni, następnie profilaktycznie co około dwa miesiące.

Sprawdź więcej na: celinemed.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!