Na jakich zasadach zawiera się kontrakty socjalne?

umowa biznes

Każdy pracownik socjalny ma długą listę obowiązków koniecznych do wykonania w godzinach pracy. Najważniejsza jest pomoc biednym i niesamodzielnym rodzinom, znalezienie rozwiązania w trudnej sytuacji życiowej oraz zdobycie świadczeń dla potrzebujących. Czy kontrakt socjalny może pomóc w zdobyciu wymarzonych celów? Na jakich zasadach jest zawierany?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że kontrakty socjalne zawiera się między pracownikiem MOPS lub Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie a potrzebującym. Mają działać pozytywnie, ratować sytuację zawodową, materialną oraz osobistą mieszkańca gminy.

Najważniejszym celem kontraktu jest osiągnięcie wstępnych ustaleń. Można to zrobić, ale niezbędne jest zaangażowanie, rzetelność, wiele motywacji oraz chęć wprowadzenia zmian. Pracownik pokazuje możliwości, oferty pracy, instytucje pomocy osobom uzależnionym oraz inne rozwiązania prowadzące do stabilizacji i pewnej sytuacji.

Oczywiście kontrakt socjalny jest aktualny i może być uruchomiony w ściśle wyznaczonym czasie. Z tego powodu obie strony otrzymują kilka miesięcy lub tygodni na całkowitą metamorfozę życia potrzebującego, zmianę poglądów oraz usunięcie najważniejszych kłopotów, które stanowią przeszkodę w osiąganiu wymarzonych postanowień.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!