Nowoczesne bloki położone w urokliwych lokalizacjach. Czym kierować się podczas wyboru mieszkania?

Wyobrażając sobie przyszłe mieszkanie, zwykle jest to przytulny domek z tarasem i pięknym ogrodem. Niewątpliwie, kusząca wizja. Jednak mieszkanie w bloku też może być całkiem przyjemne.

Mieszkanie w bloku – wybierz to najlepsze!

Obecnie na rynku nieruchomości, zarówno pierwotnym, jak i wtórnym znajdziemy mnóstwo mieszkań. Jednak wcale tak łatwo nie jest znaleźć to właściwie. Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, czego oczekujemy od przyszłego miejsca zamieszkania. Zastanów się, ile osób będzie w nim mieszkało, jaka lokalizacja odpowiadałaby ci najbardziej, w jakim stylu chciałbyś je urządzić oraz jaki maksymalny budżet jesteś w stanie na niego przeznaczyć. Pamiętaj, że nawet jeśli uważasz, że teraz będzie mieszkała was trójka, to nigdy nie wiesz co przyniesie przyszłość. Wobec tego, asekuracyjnie zawsze lepiej kupić mieszkanie o ten jeden pokój więcej. Można go nawet wynająć, dzięki czemu zawsze parę groszy wpadnie ci na konto.

Przeglądając oferty od deweloperów aż roi się od ekskluzywnych apartamentów, luksusowych bloków świetnie zaprojektowanych. Naprawdę ciężko znaleźć nieatrakcyjny wizualnie blok, który nie odpowiadałby naszym potrzebom. Wręcz przeciwnie, nowoczesna architektura budynków naprawdę nas zaskakuje i sprawia, że w zasadzie to chętniej chcemy mieszkać w bloku niż w domku. Rozpatrzmy to na przykładzie inwestycji od dewelopera Red Co. w Poznaniu. Na osiedlu Karpia 22 budowany jest przepiękny kompleks budynków mieszkalnych z balkonami. Całość otoczona jest bujnymi trawami, drzewkami, dzięki czemu widok przez okno umilałby nam każdy poranek. Co więcej, zwróćmy uwagę na lokalizację. Mieszkania położone są z dala od centrum, jednak blisko wspaniałego rezerwatu przyrody Żurawiniec. Dodatkowo, wokoło znajduje się wiele parków. Narzekać na nudę w ciepłe letnie dni najwyraźniej nie moglibyśmy. Outdoorowe aktywności z naszymi dziećmi lub samotne spacery i dystanse biegowe korzystnie wpłyną na nasze życie.

Położone z dala od centrum mieszkania zawsze kuszą swoim atrakcyjnym wyglądem i cenami. Niewątpliwie przyjemnie się odpoczywa na obrzeżach miasta. Jednak zwróć uwagę, czy odległość od centrum nie będzie utrudniać ci codziennego przemieszania się z/do pracy czy na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Nawet jeśli masz samochód, sprawdź czy nie będziesz musiał stać w kilkugodzinnych korkach w godzinach szczytu.

Podsumowując, kupno mieszkania w bloku może być również ekscytujące, jak budowa domku za miastem. Deweloperzy oferują nam mnóstwo atrakcyjnych lokali, więc niewątpliwie znajdziemy coś dla siebie. Jednak pamiętajmy, aby podczas planowania kupna uwzględnić aspekty lokalizacyjne i nasz codzienny tryb życia.
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!