Osocze bogatopłytkowe

womens-2319019_1920

Zabiegi mezoterapii, w których wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe będą całkowicie naturalnym sposobem na regenerację skóry. Osocze, które zostanie wprowadzone do skóry pacjenta będzie przygotowane poprzez odwirowanie krwi pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Takie zabiegi przede wszystkim wykorzystywane będą w ramach medycyny estetycznej, ale mogą mieć swoje zastosowanie także w ramach dermatologii, kardiologii, ortopedii czy okulistyki.

Dlaczego wykonuje się taki zabieg?
Podstawowa kwestia, którą będzie trzeba tutaj wspominać to próba odbudowy tkanek, do której może dojść właśnie poprzez użycie osocza bogatopłytkowego. Dlatego właśnie taka technologia przyjęła się na stałe w trakcie leczenia niektórych schorzeń oraz urazów. Coraz częściej okazuje się jednak, że szerzej wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe w dermatologii a takżę w medycynie estetycznej. Wiadomo, że starzenie się skóry to wynik utraty zdolności komórek do odnowy. Jeśli będziemy aplikować osocze bogatopłytkowe do wnętrza zmarszczek będzie to prowadzić do pobudzenia komórek macierzystych a takżę do nasilenia się produkcji kolagenu, który ma istotne znaczenie dla wyglądu skóry. Dzięki temu skóra będzie zregenerowana i odmłodzona. Można w ten sposób poprawić jej jędrność, elastyczność czy poziom nawilżenia.

Jakie są wskazania do zabiegu?
Starzenie się skóry będzie przede wszystkim wynikać z tego, że komórki tracą swoją możliwość samodzielnej odnowy. Stosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym będzie działać skutecznie na odbudowę tkanek, pobudzać może komórki macierzyste oraz będzie wpływać na lepszą produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra będzie zregenerowana i odmłodzona, poprawi się jej elastyczność, jędrność czy poziom nawilżenia. Dlatego na taki zabieg można się zdecydować jeśli ktoś chce redukować zmarszczki, przyspieszyć gojenie się ran, rozjaśnić przebarwienia, poprawić naturalną jędrność oraz elastyczność a także giętkość skóry. Z tego zabiegu korzystają chętnie osoby, które mają problem ze zmęczoną pozbawioną blasku cerą, która będzie wymagała stosowania wypełnień czy też dbałości o przywrócenie napięcia oraz elastyczności.

Jakie są przeciwskazania?
Leczenie odbywa się tutaj z użyciem materiału autologicznego a więc pochodzącego od pacjenta i dlatego właśnie nie ma tutaj większych przeciwskazań. Na takie leczenie nie mogą liczyć osoby, które mają chorobę nowotworową a także kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Przed zabiegiem będzie trzeba również informować lekarza o tym jakie przyjmuje się leki sterydowe oraz ewentualnie rozrzedzające krew.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego składa się z trzech etapów. Na początku pobiera się niewielką ilość krwi od pacjenta do specjalnych probówek. Następnie wiruje się krew, tak by oddzielić osocze, które zawiera płytki krwi. Ostatni etap to wstrzykiwanie tego osocza do skóry przez zastosowanie mezoterapii. Zabiegi powinien trwać mniej więcej 30-60 minut. Pierwsze efekty będą zauważalne po około dwóch tygodniach.

Więcej informacji znajdziesz na: 4lekka.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!