Plusy i minusy freelancingu

praca

Rozwój internetu oraz multimediów spowodowały, że wiele osób wybiera pracę w domu. Nie oznacza to wcale, że osiągają mniejsze zarobki lub mają problem ze znalezieniem ciekawych zleceń. Dlatego też w ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się freelancing, który to znalazł wielu zwolenników. Na czym tak naprawdę polega? Czy w rzeczywistości pozwala na pracę według własnych zasad?

Najpierw trzeba powiedzieć, że freelancing to wykonywanie wybranych zadań w dowolnym miejscu z dostępem do internetu. Pracujący nie zatrzymuje się na współpracy z jedynym przedsiębiorstwem. Nawiązuje wiele znajomości, aby wybrać najlepsze i działać na atrakcyjnych warunkach.

Co ważne, freelacer może negocjować termin realizacja powierzonego zadania, wynagrodzenie oraz pozostałe przywileje. Dla zleceniodawcy najważniejszy jest efekt, a nie poświęcony czas oraz własne materiały czy urządzenia.

Freelancing to praca przeznaczona dla osób posiadają wolne zawody, które nie mają ustalonego czasy pracy. Chodzi głównie o programistów, redaktorów i architektów.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!