Skąd pieniądze na start dla firmy?

biznes finanse

Każdy początkujący przedsiębiorca, który planuje otwarcie własnej działalności gospodarczej powinien posiadać ciekawy pomysł i wkład własny zależny od branży. Zazwyczaj jednak stacjonarne firmy wymagają dużych nakładów finansowych na podstawowe zakupy i rozkręcenie. Jak zdobyć pieniądze na start? Jakie kwoty są dostępne dla wnioskującego?

Najważniejszym źródłem dotowania są środki pochodzące z Unii Europejskiej, która wspiera małe i kreatywne przedsiębiorstwa. Jednak zdobycie funduszy poprzedzone jest rekrutacją oraz działaniem na zasadach unijnych.

Inną metodą jest staranie się o dotację w miejscowym Urzędzie Pracy, który kilkakrotnie w roku pobiera wysokie kwoty na pomoc dla startujących firm. Aby uzyskać pieniądze trzeba napisać kreatywny i innowacyjny biznesplan oraz wskazać branżę, która jest dość rzadko spotykana w rejonie.

Dla osób, które nie mają możliwości na unijne lub państwowe pieniądze powstało inne rozwiązanie. Można wnioskować o przyznanie opłacalnych kredytów na start na dogodnych warunkach, które nie zrujnują przedsiębiorców. Aczkolwiek należy rozważyć możliwości kredytowe firmy oraz przymus spłaty pożyczki.

red. Justyna Błahut
biznespodatki.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!