Specjalizacja w świecie fryzjerstwa i jej skutki

brochem

Ostatnie kilka lat to coraz lepszy stan branży fryzjerskiej. Wszystkie salony na rynku zdobywają nowych klientów i w dodatku są to zazwyczaj klienci lepsi, ponieważ proszący o bardziej złożone usługi i pojawiający się na fotelu fryzjerskim wyraźnie częściej. Związane jest to z ogólną zmianą mody i większym nastawianiem niż dotychczas na odpowiedni wygląd, którego ważnym elementem jest fryzura. Ten element jest naprawdę istotny także dla panów, którzy do tej pory byli praktycznie tylko marginesem całej branży. Korzystali oni z ogólnych salonów fryzjerskich, które tak naprawdę były salonami damskimi, ale dorabiały sobie strzyżeniem panów, ponieważ było to proste, szybkie i panowie nie mieli wymagań, które przeszkadzałyby paniom. Dzisiaj jednak i panie, i panowie mają spore wymagania, które nie łatwo jest od tak po prostu zrealizować. Dlatego koniecznością stało się powołanie do życia obok klasycznych salonów lub zamiast nich salonów specjalistycznych skupionych tylko na jednej płci. Takie salony cechują się też trochę innym wyposażeniem podstawowym.

Usługi fryzjerskie dla pań

Cały czas najważniejsza część klientów salonów fryzjerskich to bezsprzecznie panie. Najwięcej wyspecjalizowanych salonów fryzjerskich powstaje właśnie z myślą o paniach. W najbliższych latach pewnie się to nie zmieni, ale na pewno nie jest to sytuacja, która w jakikolwiek sposób wymagałaby zmiany. Panie od zawsze były częstszymi i bardziej wymagającymi klientami salonów fryzjerskich od panów. Panie bardziej interesują się modą, częściej chcą podążać za trendami i zazwyczaj w pełni świadomie dbają o swój wygląd, w tym oczywiście o stan i prezencję włosów.

Wizyta kobiety u fryzjera to bardzo często cały maraton, na który składać się może dowolna kombinacja strzyżenia, modelowania, farbowania, utrwalania lub regeneracji fryzury. Wszystkie te zabiegi wymagają odpowiedniego sprzętu. Są to rzeczy, których normalnie spodziewamy się w salonach fryzjerskich, czyli zestawy nożyczek i grzebieni, zestawy szczotek, proste urządzenia elektryczne (lokówki, prostownice, suszarki) oraz wałki, wsuwki i podobne rzeczy pomagające układać fryzurę. Akcesoria do farbowania włosów to także oczywista oczywistość. Największe zmiany w ostatnim czasie dotknęły sferę kosmetyków, ponieważ panie obecnie w znacznie większym stopniu stawiają na piękno włosa wynikające z jego zdrowia, a nie ze stylizacji, chociaż oczywiście ten element nie jest zaniedbany. Żeby umożliwić odpowiednią usługę w tej kwestii, konieczne jest zaopatrzenie się salonu w kosmetyki wysokiej jakości, które trudno jest na rynku znaleźć w zalewie wielu nieadekwatnych produktów.

Usługi fryzjera dla panów

Gdyby nie zmiany wśród panów, prawdopodobnie mimo wszystko dalej na rynku panowałby status quo. Panowie stali się jednak bardziej świadomi kwestii związanych ze swoim wyglądem i najprostsze strzyżenie polegające na mało kreatywnym skracaniu włosów już ich nie interesuje. Obecnie fryzjer, który chce zadowolić potrzeby dobrze rozeznanego w temacie klienta płci męskiej musi posiadać zestaw nożyczek i grzebieni, brzytwę i maszynkę do strzyżenia. Pozwoli to na ułożenie prostych fryzur oraz fryzur bardziej skomplikowanych, także tych z przeróżnymi wzorkami na boku głowy. Dla panów bardzo ważne jest też dbanie o brodę, jak również kwestie związane z farbowaniem włosów. Panowie coraz częściej zmieniają kolor włosów, zwłaszcza brody, a także starają się ukrywać pojawiającą się na głowie siwiznę. Odżywianie włosów i ich odpowiednia pielęgnacja są również bardzo istotnymi czynnikami.

Sprawdź więcej na: brochem.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!