Udany sezon branży turystycznej

samolot

Biura podróży zaczynają podsumowywać sezon letnich wyjazdów. Jak się okazuje, tegoroczna oferta cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Kilkunastoprocentowe wzrosty odnotowane zostały nie tylko w liczbie klientów, ale także – sprzedanych wycieczek. Nic dziwnego. Touroperatorzy przygotowali wiele ciekawych ofert, które dzięki rabatom były atrakcyjne cenowo. Spędzeniu wakacji za granicą sprzyjała też stabilna złotówka.

Również wybór hoteli, szczególnie tych dostosowanych do potrzeb całych rodzin, był duży. „Wyjazdy z noclegami w hotelach najlepiej położonych i najwyżej ocenianych przez klientów były rezerwowane już w styczniu” – twierdzi Krzysztof Piątek, Prezes Neckermann Polska.

Jeśli chodzi o kierunki wyjazdów rodaków, to te nie zmieniają się od lat. Liderem jest Grecja, drugie miejsce zajmuje Turcja, a dalsze – Egipt, Hiszpania, Tunezja, Bułgaria. W podróż wybieraliśmy się zazwyczaj samolotem – z tej oferty skorzystało 24% osób więcej niż w zeszłym roku. Część Polaków zdecydowała się na podróż własnym środkiem transportu – mówi serwisowi infoWire.pl Krzysztof Piątek.

Touroperatorzy zauważają, że coraz częściej dokonujemy rezerwacji w ostatniej chwili – na kilka dni przed wylotem.

 

infoWire.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!