USD/JPY: historycznie ważne poziomy

1

Para USD/JPY wkrótce po wyjściu na nowe maksima zawróciła i powróciła na wsparcie przy 123,55.

1

Oznacza to, że determinacja kupujących wyraźnie osłabła i możliwa jest większa korekta.
Umożliwi ona podtrzymanie wzrostów poprzez dołączenie się do ruchu nowych graczy, na korzystniejszych poziomach.

Jeśli wsparcie w postaci poziomu 123,55 zostanie przełamane, to celem dla spadków będzie poziom 123,00 czyli pierwsze zniesienie fibo ostatniej bardzo dynamicznej fali wzrostowej.

W dłuższym terminie istnieje jeszcze spora przestrzeń do dalszych wzrostów. Wskaźnik RSI wszedł co prawda w strefę wykupienia, ale podczas trwania poprzednich dynamicznych impulsów wzrostowych dochodził on jeszcze wyżej i przez długi czas pozostawał w tej strefie. Sygnałem ostrzegawczym dla wzrostów będzie dopiero powrót wskaźnika pod poziom 70 pkt.

Przypomnijmy, że aktualnym celem dla notowań jest poziom 125, 70, czyli zniesienie zewnętrzne 161,8 proc. całej spadkowej korekty.

Patrząc szerzej, na wykresie miesięcznym widać, że obecne poziomy mogą stanowić punkt zwrotny w całej historii notowań. Znajduje się tam bowiem liniowy opór, wynikający ze szczytu z czerwca 2007. Wypada tam również lina trendu spadkowego poprowadzona po szczytach z 1990 i 1998 roku (która jest już naruszona) oraz wewnętrzna linia trendu (potwierdzona trzema punktami styczności z wykresem). Z technicznego punktu widzenia przebicie tych poziomów będzie silnym sygnałem znacznych wzrostów w długim okresie.

Mikołaj Kszczotek
Młodszy Analityk
TMS Brokers
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!