Wybieramy hotel

hiltonwarsaw

Nocleg to zazwyczaj nie najważniejsza część każdego wyjazdu dla przyjemności i służbowego, ale część, która w sposób zdecydowany wpłynie na nasze doznania i satysfakcję z całej podróży. Kwestię hoteli w dużej mierze regulują przepisy prawa, więc jakichś drastycznych niespodzianek na pewno nie musimy się obawiać, co jednak nie zmienia w niczym faktu, że usługi hotelarskie mogą prezentować się w zupełnie różny sposób, w zależności od klasy hotelu. W jaki sposób wybrać hotel, który będzie wygodny i który zapewni nam wszystko to, czego potrzebujemy?

Szukajmy w Internecie

Nasze poszukiwania powinny zaczynać się od przekopania Internetu, który jak wiemy jest największą kopalnią wiedzy. Każdy szanujący się hotel posiada stronę internetową, z której wyczytamy wszystko, co powinniśmy o hotelu wiedzieć. A przynajmniej tak powinno być, ponieważ rzeczywistość jak zwykle prezentuje się różnie. Powinniśmy zwracać baczną uwagę na to, w jaki sposób wykonana jest strona internetowa. Powinna być wysokiej jakości, co zawsze jest wyznacznikiem hotelu dbającego o gości. W praktyce zazwyczaj najważniejsza część dotyczy dokładnej dokumentacji fotograficznej całego hotelu i zwłaszcza pokoi. Hotele, które mogą nam zaimponować, na pewno pokażą swoje najlepsze cechy ba zdjęciach. Hotele, które raczej niespecjalnie będą prezentować swoje wdzięki, zapewne po prostu nie mają czego pokazać i nie należy im ufać.

Zaznaczyć trzeba, że jako warunek konieczny wyboru hotelu powinniśmy uznać kwestię jego odpowiedniej lokalizacji. Chodzi o to, że nie każdy hotel jest ulokowany w dobrze skomunikowanym miejscu, co jest szczególnie istotne w przypadku osób podróżujących środkami transportu publicznego. Na stroni internetowej hotelu zawsze powinna znajdować się mapka dojazdu obejmująca także transport publiczny.

Opinie innych gości

Jeśli dwa hotele wydają nam się zbliżone, dobrze jest poczytać opinie wcześniejszych gości. Znajdziemy je na licznych portalach internetowych nastawionych na tego typu treści. Pamiętajmy tylko, że piszą na nich zwykli goście, goście mający jakiś konflikt z hotelami i wykłócający się między sobą sami przedstawiciele różnych hoteli. Pierwsza grupa ludzi wcale nie jest najliczniejsza, przez co takie opinie mogą być nie do końca wiarygodne.

Inne usługi

Sprawdzając oferty hoteli trzeba zawsze bardzo dokładnie pilnować ich cenników. Są one bowiem układane w różne sposoby. Zazwyczaj oczekujemy śniadania w hotelu, ale nie zawsze ono jest wliczone w koszt usługi, a czasami w ogóle nie jest dostępne. Wyżywienie w hotelu jest opcjonalne i hotel może, ale nie musi go wliczyć w cenę, a jeśli już to zrobi, może różnie sterować warunkami usługi.

Ważne są też inne usługi dodatkowe, takie jak parking czy wypożyczanie sprzętu (quadów, rowerów, nart, kijków do marszobiegów itp.). W ten kwestii powinno nas interesować, czy takie możliwości są dostępne, czy jest basen, czy jest Spa oraz inna infrastruktura, oraz w jakim stopniu za darmo można z tego korzystać i ile trzeba będzie ewentualnie dopłacić.

 

Sprawdź więcej na: hiltonwarsaw.com.pl
Jeszcze nie ma komentarzy

Dodaj go pierwszy!